سیاه بازار ممنوع صادرات جلوگیری محصولات

سیاه: بازار ممنوع صادرات جلوگیری محصولات ممنوعیت اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی مراقب عملیات قایق‌های پرسرعت کشور عزیزمان ایران در تنگه هرمز باشید / ه

«سی‌ان‌بی‌سی»، با اشاره به اینکه نیروی دریایی کشور عزیزمان ایران رویارویی‌های متعددی با آمریکا از طریق صدها قایق پرسرعت خود داشته هست، نوشت: سیاست‌گذاران نظامی

مراقب عملیات قایق‌های پرسرعت کشور عزیزمان ایران در تنگه هرمز باشید / ه

هشدار سیاست گذاران نظامی آمریکا به نیروی دریایی: مراقب عملیات قایق های پرسرعت کشور عزیزمان ایران در تنگه هرمز باشید

عبارات مهم : ایران

«سی ان بی سی»، با اشاره به اینکه نیروی دریایی کشور عزیزمان ایران رویارویی های متعددی با آمریکا از طریق صدها قایق پرسرعت خود داشته هست، نوشت: سیاست گذاران نظامی هشدار داده اند که کشور عزیزمان ایران قادر است از این قایق ها جهت مقابله با کشتی های بزرگتر آمریکایی که توان کمتری جهت مانور دارند، استفاده کند. ولی نیروی دریایی آمریکا آماده هر اتفاقی هست.

به گزارش ایلنا به نقل از «سی ان بی سی»، «جیمز استاوریدیز» دریادار سابق آمریکا، روز دوشنبه مدعی شد: در صورتی که کشور عزیزمان ایران تصمیم به بستن نظامی تنگه هرمز بگیرد، آمریکا و متحدانش در خلیج فارس قادرند این تنگه را ظرف چند روز باز کنند.

مراقب عملیات قایق‌های پرسرعت کشور عزیزمان ایران در تنگه هرمز باشید / ه

این دریادار آمریکایی که به عنوان فرمانده ناتو و سیاست گذار ارشد در دوران جنگ علیه ترور بعد از یازدهم سپتامبر خدمت کرده مدعی شده است از اینکه آمریکا می تواند تنگه هرمز را در صورت بسته شدن به وسیله کشور عزیزمان ایران باز کند، اطمینان دارد.

بر اساس این گزارش، باوجود اینکه زیاد سیاست گذاران نظامی می دانند که کشور عزیزمان ایران می تواند به سرعت تنگه هایی را که به عنوان آب راه توزیع ۳۰ درصد نفت دنیا است ببندد، زیاد آنها مدعی هستند که نیروی دریایی آمریکا هم قادر به باز کردن تنگه هست.

«سی‌ان‌بی‌سی»، با اشاره به اینکه نیروی دریایی کشور عزیزمان ایران رویارویی‌های متعددی با آمریکا از طریق صدها قایق پرسرعت خود داشته هست، نوشت: سیاست‌گذاران نظامی

این رسانه آمریکایی با بیان اینکه نیروی دریایی کشور عزیزمان ایران رویارویی های متعددی با آمریکا از طریق صدها قایق پرسرعت خود داشته هست، نوشت: سیاست گذاران نظامی هشدار داده اند که کشور عزیزمان ایران قادر است از این قایق ها جهت مقابله با کشتی های بزرگتر آمریکایی که توان کمتری جهت مانور دارند، استفاده کند. از طرفی نگرانی هایی بابت قایق هایی که می تواند عملیات انتحاری در دریا انجام دهند، نیز وجود دارد.

«استاوریدیز» همچنین نسبت به توان آمریکا جهت باز کردن تنگه هرمز در صورت بسته شدن به وسیله کشور عزیزمان ایران ابراز اطمینان کرده ولی گفته این توان تحت تاثیر استفاده کشور عزیزمان ایران از این قایق ها هست. به محض اینکه آبراه باز شود این احتمال وجود دارد که آنها از مین یا زیردریایی دیزلی یا دیگر متدهای مخفیانه جهت بستن دوباره تنگه استفاده کنند؛ ولی نیروی دریایی آمریکا آماده هر اتفاقی هست.

واژه های کلیدی: ایران | سیاست | آمریکا | دریایی | استفاده | آمریکایی | نیروی دریایی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog